Nasi prelegenci

Poniżej przedstawiamy członków grupy MLGdańsk, którzy mieli okazję być również prelegentami podczas naszych spotkań.


dr Tomasz Borzyszkowski

Adam Brzeski
Inżynier uczenia maszynowego w CTA.ai oraz wykładowca na Politechnice Gdańskiej. Specjalizuje się w widzeniu komputerowym. Skoncentrowany na wdrażaniu metod sztucznej inteligencji w zastosowaniach komercyjnych. Naukowo zajmuje się analizą i przetwarzaniem obrazów medycznych. Zawsze otwarty na ciekawe projekty i przedsięwzięcia.

Na zdjęciu Piotr Chlebek
Piotr Chlebek
Architekt systemów informatycznych w DataUp.ai, aktywny uczestnik spotkań społeczności Machine Learning Gdańsk, entuzjasta Delphi. Posiada wieloletnie doświadczenie w technologiach uczenia maszynowego – w szczególności w rozpoznawaniu mowy. Ma przyznane 3 patenty. Lubi wyzwania i trudne problemy informatyczne.

Sebastian Cygert

dr Krzysztof Czarnowski

dr inż. Łukasz Czekaj

Jakub Domaszewicz

Karol Draszawka

Maciej Godek

Karol Gryń

Szymon Jessa
inżynier, programista, „zawodowy inicjator”;
zainteresowany inteligencją sztuczną i emocjonalną;
zaintrygowany ekonomią społeczną i turkusowym zarządzaniem.
 

Maciej Karpicz

Na zdjęciu Adam Karwan
dr inż. Adam Karwan
Senior Data Scientist w Groupon w Katowicach. Posiada bogate doświadczenie w używaniu metod analiz danych w biznesie (pracował poprzednio w Jeppesen/Boeing, Samsung). Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Związany naukowo oraz zawodowo z zagadnieniami sztucznej inteligencji, wizji komputerowej oraz uczenia maszynowego. Zapalony użytkownik R.

dr Marcin Kuropatwiński

Marcin Lisowski

Piotr Orzechowski

dr Joanna Redzimska

dr Robert Różański
Obecnie rozwija system automatycznej analizy danych dla rolnictwa w firmie Microlabs. Doktoryzował się na Uniwersytecie Manchesterskim z Informatyki, gdzie zajmował się automatyzacją badań nad metabolizmem. Wcześniej studiował biotechnologię na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG-GUMed i filozofię na UG.

Arkadiusz Śmigielski

prof. dr hab. inż. Sławomir T. Wierzchoń

Adam Wróbel

Sebastian Wróbel

 
Marcin Zadroga 
Data Scientist i programista.  Obecnie pracuje jako Big Data Developer w DNV GL. Specjalizuje się w tematyce analizy szeregów czasowych. Związany z projektami realizowanymi w chmurze Microsoft Azure. Zajmuje się sieciami neuronowymi w ramach doktoratu na Politechnice Gdańskiej.

Andrea Zanetti