Nasi prelegenci

Poniżej przedstawiamy członków grupy MLGdańsk, którzy mieli okazję być również prelegentami podczas naszych spotkań.

Adam Brzeski
Inżynier uczenia maszynowego w CTA.ai oraz wykładowca na Politechnice Gdańskiej. Specjalizuje się w widzeniu komputerowym. Skoncentrowany na wdrażaniu metod sztucznej inteligencji w zastosowaniach komercyjnych. Naukowo zajmuje się analizą i przetwarzaniem obrazów medycznych. Zawsze otwarty na ciekawe projekty i przedsięwzięcia.

Na zdjęciu Piotr Chlebek
Piotr Chlebek
Inżynier oprogramowania i badacz w międzynarodowej korporacji, entuzjasta Delphi, aktywny uczestnik spotkań społeczności Machine Learning Gdańsk. Zawodowo zajmuje się technologiami przetwarzania mowy oraz uczeniem maszynowym. Ma przyznane 3 patenty. Lubi wyzwania i trudne problemy informatyczne.

dr Krzysztof Czarnowski

dr inż. Łukasz Czekaj

Jakub Domaszewicz

Karol Draszawka

Maciej Godek

Karol Gryń

Szymon Jessa
inżynier, programista, „zawodowy inicjator”;
zainteresowany inteligencją sztuczną i emocjonalną;
zaintrygowany ekonomią społeczną i turkusowym zarządzaniem.
 

Na zdjęciu Adam Karwan
dr inż. Adam Karwan
Senior Data Scientist w Groupon w Katowicach. Posiada bogate doświadczenie w używaniu metod analiz danych w biznesie (pracował poprzednio w Jeppesen/Boeing, Samsung). Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Związany naukowo oraz zawodowo z zagadnieniami sztucznej inteligencji, wizji komputerowej oraz uczenia maszynowego. Zapalony użytkownik R.

dr Marcin Kuropatwiński

Piotr Orzechowski

dr Joanna Redzimska

dr Robert Różański
Obecnie rozwija system automatycznej analizy danych dla rolnictwa w firmie Microlabs. Doktoryzował się na Uniwersytecie Manchesterskim z Informatyki, gdzie zajmował się automatyzacją badań nad metabolizmem. Wcześniej studiował biotechnologię na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG-GUMed i filozofię na UG.

prof. dr hab. inż. Sławomir T. Wierzchoń

Adam Wróbel

Sebastian Wróbel

 
Marcin Zadroga 
Data Scientist i programista.  Obecnie pracuje jako Big Data Developer w DNV GL. Specjalizuje się w tematyce analizy szeregów czasowych. Związany z projektami realizowanymi w chmurze Microsoft Azure. Zajmuje się sieciami neuronowymi w ramach doktoratu na Politechnice Gdańskiej.