Nasi prelegenci

Poniżej przedstawiamy członków grupy MLGdańsk, którzy mieli okazję być również prelegentami podczas naszych spotkań.

 
 

dr Tomasz Borzyszkowski
 

Adam Brzeski
Inżynier uczenia maszynowego w CTA.ai oraz wykładowca na Politechnice Gdańskiej. Specjalizuje się w widzeniu komputerowym. Skoncentrowany na wdrażaniu metod sztucznej inteligencji w zastosowaniach komercyjnych. Naukowo zajmuje się analizą i przetwarzaniem obrazów medycznych. Zawsze otwarty na ciekawe projekty i przedsięwzięcia.
 

Na zdjęciu Piotr Chlebek
Piotr Chlebek
Architekt systemów informatycznych w DataUp.ai, aktywny uczestnik spotkań społeczności Machine Learning Gdańsk, entuzjasta Delphi. Posiada wieloletnie doświadczenie w technologiach uczenia maszynowego – w szczególności w rozpoznawaniu mowy. Ma przyznane 3 patenty. Lubi wyzwania i trudne problemy informatyczne.

dr inż. Piotr Ćwikliński
 

Sebastian Cygert
 

dr Krzysztof Czarnowski
 

dr inż. Łukasz Czekaj
 

Jakub Domaszewicz
 

Karol Draszawka
 

Artur Fierka
 

Adam Gabryś
 

Maciej Godek
 

Karol Gryń
 

Szymon Jessa
inżynier, programista, „zawodowy inicjator”;
zainteresowany inteligencją sztuczną i emocjonalną;
zaintrygowany ekonomią społeczną i turkusowym zarządzaniem.
 

Maciej Karpicz
 

Na zdjęciu Adam Karwan
dr inż. Adam Karwan
Senior Data Scientist w Groupon w Katowicach. Posiada bogate doświadczenie w używaniu metod analiz danych w biznesie (pracował poprzednio w Jeppesen/Boeing, Samsung). Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Związany naukowo oraz zawodowo z zagadnieniami sztucznej inteligencji, wizji komputerowej oraz uczenia maszynowego. Zapalony użytkownik R.
 

Daniel Korzekwa
 

dr Marcin Kuropatwiński
 

Piotr Lewandowski
 

Marcin Lisowski
 

Jakub Lachowicz
 

Piotr Orzechowski
 

Tomasz Potęga
 

dr Joanna Redzimska
 

dr Robert Różański
Obecnie rozwija system automatycznej analizy danych dla rolnictwa w firmie Microlabs. Doktoryzował się na Uniwersytecie Manchesterskim z Informatyki, gdzie zajmował się automatyzacją badań nad metabolizmem. Wcześniej studiował biotechnologię na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG-GUMed i filozofię na UG.
 

Arkadiusz Śmigielski
CEO OptiNav 
 

Marek Trojanowicz
CTO BrainScan.ai
 

prof. dr hab. inż. Sławomir T. Wierzchoń
 

Piotr Wierzgała
 

Adam Wróbel
 

Sebastian Wróbel
 

 
Marcin Zadroga 
Data Scientist i programista.  Obecnie pracuje jako Analytics Solutions Developer w DNV GL. Specjalizuje się w tematyce analizy szeregów czasowych. Związany z projektami realizowanymi w chmurze Microsoft Azure. Zajmuje się sieciami neuronowymi w ramach doktoratu na Politechnice Gdańskiej.
 

Andrea Zanetti