Serdecznie zachęcamy praktyków, teoretyków i entuzjastów Uczenia Maszynowego i Sztucznej Inteligencji do wzięcia udziału w spotkaniu naszej grupy w roli prelegenta.
Najczęściej zadawane pytania (FAQ):
Jak długą prelekcję / prezentację przygotować?
- Typowe wystąpienie ma od ok. 30-35 minut do 1.5 h. Oczywiście, po wystąpieniu zawsze mamy pytania do prelegenta!
- W przypadku krótszych wystąpień, możemy na danym spotkaniu mieć dwie takie prelekcje!
Jakiego typu wystąpienie przygotować?
- Wystąpienie na spotkaniu MLGdańsk może mieć formę klasycznej prezentacji (PowerPoint itp).
- Możesz również przygotować warsztaty, z sesją ćwiczeń i kodowania na żywo (jeżeli przygotowujesz warsztaty dla swoich studentów / współpracowników, na nas możesz je przetestować!)
- Jeżeli masz ciekawy temat do dyskusji i czujesz się na siłach ją poprowadzić, możemy też spotkać się w formule forum dyskusyjnego.
Jaka tematyka jest mile widziana jako temat prelekcji?
- Członkowie grupy MLGdańsk są ciekawymi świata, otwartymi ludźmi – interesują nas: szeroko pojęta dziedzina sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, data science i przetwarzania danych.
- Do tej pory na naszych spotkaniach mieliśmy prelekcje o NLP, Deep Learningu, wielorękich bandytach, drzewach i lasach, wizji komputerowej, klastrowaniu spektralnym, szeregach czasowych, rowerach na Kaggle’u, tworzeniu chatbotów, konferencjach ML, Big Data, transfer learningu, obronie przed spamem, RNN … etc. Jeżeli Twój temat z jakimś skończonym epsilonem leży gdzieś koło wymienionych to zapraszamy!
Jaką formułę i o czym przygotować prelekcję?
- Chętnie posłuchamy omówienia ciekawej (Twoim zdaniem!) publikacji. Możemy się też wcześniej umówić na jej wspólne czytanie, żeby wspólnie rozgryźć o co chodzi i to przedstawić grupie! – lub zakodować 😉
- Również z zainteresowaniem będziemy wsłuchiwać się w Twoje opracowanie z danej dziedziny np. przegląd metod State of The Art lub metod, które ostatnio z sukcesem używasz w pracy.
- Znalazłeś nowy framework / bibliotekę / zadanie na Kaggle’u / projekt otwartych danych – opowiedz nam o tym!
- Jesteś specjalistą z – medycyny, językoznawstwa, socjologii, ekonomii, elektroniki itp. itd. – opowiedz nam o swojej dziedzinie, możliwe, że znajdziesz u nas pomoc, a co najmniej zrozumienie dla Twoich rozterek i wyzwań przed jakimi stoi Twoja dziedzina!
- Jeżeli chcesz zaprezentować co fajnego robisz w pracy, własne badania, projekty etc. (komercyjne i nie tylko) – zapraszamy!
- Byłeś na ciekawej konferencji? PL in ML, ICML? Opowiedz nam o niej, abyśmy też trochę złapali wiadomości z wielkiego świata 😉
- Prowadzisz firmę, startup – robicie coś fajnego i używacie ML / AI ? Serio? To kiedy się widzimy na prelekcji?
- Spotkałeś na korytarzu w korporacji / pociągu / Starbucksie kolegę z Silicon Valley, który właśnie jest w Trójmieście bo szukał odpowiedniej widowni aby przedstawić swój projekt / algorytm / startup związany z ML? Zaproś go do nas, chętnie go posłuchamy! A potem idziemy na pizze.
Mój temat jest jednak za prosty i chyba nie jestem do końca przygotowany… Chyba odpuszczę prezentację na spotkaniu MLGdańsk. Czy dobrze myślę?
- Wydaje Ci się! Zapraszamy do wystąpieniu jako prelegent, niezależnie od Twoich powyższych wątpliwości. Są to nieuzasadnione wątpliwości, które rozumiemy i chcemy pomóc w ich przełamaniu! Jeżeli masz temat i minimalną chęć jego przedstawienia – zapraszamy! Możemy zaoferować Ci pomoc we wspólnym przygotowaniu prelekcji! Serio!
Ok, jednak zrobiłem prezentację, mam jeszcze kod z notebooków i parę linków, plus dwa artykuły … Co z tym zrobić?
- Świetnie, od tego sezonu, będziemy tworzyć repozytorium MLGdańsk, jeżeli masz jakieś zasoby, którymi możesz i chciałbyś się podzielić – zapraszamy! Twój kod, może w przyszłości posłużyć do przygotowania drugiej części prelekcji lub realizacji ciekawego projektu bądź szkolenia!
- Oczywiście przygotowanie tego wszystkiego nie jest konieczne, aby być prelegentem na spotkaniu MLGdańsk – ale bardzo zachęcamy do – co najmniej – udostępnienia grupie prezentacji w formie PDF.
Zrobiłem prelekcję na MLGdańsk i chcę jeszcze!
- Niedługo będziemy realizować projekt edukacyjny (szkolenia dla nauczycieli informatyki), możliwe też będą prezentacje już wygłoszonych prelekcji na naszych zaprzyjaźnionych meetup’ach – zapraszamy!
Jeśli chcesz wiedzieć jak wyglądały nasze wcześniejsze spotkania odwiedź repozytorium grupy, na której znajdują się prezentacje oraz materiały: https://github.com/mlgdansk/meetings